Ürün Sayfamız
Tüm ürünlerimizi bulabileceğiniz ürün sayfamız
Spor Zemin Kaplaması

Sürekli bir hareketin ve enerjinin hâkim olduğu alanlardan olan spor sahalarında, kontrollü ve sorunsuz bir oyun ortamının sağlanması için tam teşkilatlı ve kaliteli bir zemin kaplamasından yararlanması gerekmektedir. Açık ve kapalı olmak üzere iki kısma ayrılan spor salonları, özelliklerine uygun malzemeler kullanılarak döşenmesi yapılmakta ve sağlıklı oyun ortamları oluşturulmuş olmaktadır.Açık alan spor salonlarında; akrilik zemin kaplama, cushion akrilik kaplama, tartan üstü akrilik kaplama ve suni halı zemin kaplamaları kullanılmaktadır. Akrilik zemin kaplama; açık hava spor sahaları için uyumlu olan topun, topun rahat hareket etmesini kolaylaştıran bu sistemler genellikle, tenis ve açık hava basketbol sahalarında kullanılmaktadır.

Cushion akrilik kaplamalarda; açık alan spor sahaları için uyumlu, 3mm kalınlığında, rahat ve esnek oyun alanları imkânı sunan bir uygulamadır. Voleybol, basketbol, tenis, atletizim pistleri ve bowling alanlarında kullanılmaktadır. Tartan üstü akrilik kaplamalar ise; kauçuk tabandan oluşan, akrilik esaslı çok amaçlı bir zemin kaplama çeşididir. Özellikle tenis kortlarında kullanılmakta ve tercihler arasında olmaktadır. Kapalı alan spor salonlarında ise; PVC, parke ve yerinde dökme tartan üstü poliüretan spor zemin kaplama uygulamaları kullanılmaktadır. Yerinde dökme tartan üstü poliüretan çeşidi; Kauçuk üzerine uygulanan, pürüzsüzleştirici astar malzemesi ile elastik poliüretan malzemelerinin katmanlar halinde tatbik edilmesiyle ve üzerine boya tabakasının uygulanması ile oluşmaktadır. Ekonomik ve kullanışlı olan bu sistemler, istekler doğrultusunda parla, mat ve ya dekoratif olarak da kaplamaları yapılmaktadır. Basketbol, voleybol ve daha pek çok spor dallarının ifa edilmesi için uygun ortamlar yaratan bu sistemler, dayanıklı ve kolay bakım özellikleri ile en çok önerilen ve istenilen uygulamalar arasındadır.

PVC kaplamalar ise; kaymayı engelleyen, kaliteli oyun alanlarının oluşturulmasına katkı sağlayan ekonomik bir uygulama çeşididir. Basketbol, hentbol, voleybol sahalarında kullanılmakta olup, esnek yapısı ve dekoratif görünümü sayesinde de tercihler arasında yer almaktadır. Sporun ve sporcunun destekçisi olan firmamız, onlar için en uygun ortamı yaratmak ve kaliteli bir oyun biçimi sunabilmeleri için yardımda bulunmak için çalışmaktadır. Birinci sınıf malzemeler kullanarak, bütün spor alanlarına uygun çözümler üreten, her alana ve talebe uygun hizmetler sunan şirketimiz, yılların tecrübeleri ile teknolojiyi buluşturmakta, kaliteli ve ekonomik spor zemin döşemesi sistemlerini sizlerin beğenisine sunmaktadır.


Facebook Sayfamız
İletişim Bilgilerimiz
Şirket: Mineteko İç Tasarım Ürünleri
Adres: Kutup sok.No:56/Y.Dudullu
P.Kodu/İl-İlçe: 34775, Ümraniye, İSTANBUL
Email: bilgi@mineteko.com
Telefon: 0216 420 64 13
Fax: 0216 313 37 90
Sosyal Medya
Twitter Sayfamız
Tüm Hakları Saklıdır © Mineteko Resmi Web Sitesi